Amazon Dropshipping Interaktif Online Eğitim (2. Aşama)

Amazon Dropshipping Interaktif Online Eğitim (2. Aşama)

Amazon Dropshipping Eğitimimiz güncellendi. Artık Video Eğitim ve İnteraktif Online Eğitim olmak üzere 2 aşamadan oluşuyor. İşte detaylar…

Interaktif Online Eğitim Kapsamı

 • Amazon Dropshipping konusunda belirli bir seviyede bilgi birikimine sahipseniz mini testimizde başarılı olarak Video Eğitimimize katılmaksızın doğrudan İnteraktif Online Eğitimimize katılabilirsiniz.
 • Interaktif Online Eğitimimiz kapsamında, farklı alanlarda uzman eğitmenlerimiz ileri seviye ürün araştırması ve özel satış stratejileri, şirket kurma, vergilendirme dahil aşağıdaki müfredat kapsamında Zoom üzerinden canlı eğitim vereceklerdir.
 • Eğitmenlerimize eğitim sırasında canlı olarak soru sorabilirsiniz.
 • Eğitimi satın aldığınızda Earnline Amazon Dropshipping kapalı Telegram grubumuza dahil olursunuz.

 

Eğitim Sonunda Neler Yapabilir Hale Geleceksiniz?

 • Amazon ya da müşteri ile yaşayacağınız problemlerde doğru aksiyonlar alabileceksiniz.
 • Hesap sağlığınızı daha bilinçli bir şekilde koruyabileceksiniz.
 • Olası suspend durumlarında kendiniz aksiyon alabileceksiniz.
 • Buybox oranınızı stratejik bir şekilde arttırabileceksiniz.
 • Helium10, Junglescout, AMZDrop gibi yardımcı yazılımlardan yararlanarak daha kârlı ürünler bulabileceksiniz.
 • Amazon politikaları ve Amazon’a karşı haklarınızı hukuki bakış açısından öğreneceksiniz.
 • Ne zaman, hangi aşamada ve nerede şirket kurabileceğinize daha rahat karar verebileceksiniz.
 • Amazon’dan elde ettiğiniz kazancın Türkiye’ye girişi ve vergilendirme süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.
Category:

Description

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Amazon hesabım var ama satış yapamıyorum, bu eğitim benim için uygun mu?

Evet, uygundur. İnteraktif online eğitimimiz kapsamında öğreneceğiniz ileri seviye bilgiler, mevcut durumda satış yapamamanızın nedenini daha hızlı tespit edebilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca Zoom üzerinden canlı olarak eğitmenlerimize sorularınızı daha kolay ve pratik bir şekilde sorabileceksiniz.

 • Sıfırdan başlayan biri için uygun mu?

Amazon Dropshipping konusunda belirli bir seviyede bilgi birikimine sahipseniz mini testimizde başarılı olarak Video Eğitimimize katılmaksızın doğrudan İnteraktif Online Eğitimimize katılabilirsiniz. Eğer sıfırdan başlıyorsanız Video Eğitimimiz daha uygun olacaktır.

 • Eğitim ne kadar sürüyor?

Eğitimin süresi 1 haftadır. Eğitim tarihi ve programı web sitemizde duyurulacaktır. Bizimle iletişime geçerek önümüzdeki eğitim için ön kayıt yaptırabilirsiniz.

 • Eğitmenlere mağazam ile ilgili sorumlarımı sorabiliyor muyum?

İnteraktif Online Eğitimimiz kapsamında eğitmenlerimize zoom üzerinden canlı derslerde sorularınızı yöneltebilme imkanınız olacaktır. Ancak mağazanız hakkında birebir özel olarak görüşmek ve sorularınızı sormak isterseniz, ek hizmetlerimizden saatlik danışmanlık hizmetimizi değerlendirebilirsiniz. Konuyla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EĞİTMENLERİMİZ

4

Mert Tunay

Amazon Satıcısı

2013 yılında Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü Endüstriyel Otomasyon dalından mezun oldu. Aynı yıl lisans eğitimine Pamukkale Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde devam etti. Lisans eğitimi sonunda Siemens Türkiye’de tam zamanlı olarak çalışmaya başladı. Henüz üniversitedeyken mevcut düzenin değiştiğini ve geleceğe ayak uydurabilmek için yeni yetkinliklere ihtiyaç duyacağını fark ederek e-ticaret alanında çok sayıda eğitim aldı. E-ticarete ilk adımını dropshipping modeliyle attı. İş hayatına başladığında da aynı vizyonla online gelir elde etmeye ve kendini geliştirmeye devam etti. Bir süre sonra tam zamanlı işinden ayrılarak kendi iş süreçlerini yönetmeye başladı. Şu anda dropshipping’in yanı sıra çeşitli e-ticaret ve blockchain teknolojileri üzerine çalışmaya devam ediyor.

biyo- Sevilay Güler-1

Sevilay Güler

Kurucu

2011 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 6 yıl boyunca hem yurtiçi hem de yurtdışındaki projelerde mühendis olarak görev aldı.
Değişen dünya düzenine adapte olabilmek adına kariyerine online ticaret, dijital pazarlama ve satış stratejileri alanlarında devam etti. 4 yıl deneyim kazandıktan sonra tecrübelerini paylaşmak adına Earnline markasını kurdu. Earnline markası ile online gelir kaynaklarının nasıl kullanılacağını ve nasıl gelire dönüşeceğini uzman eğitmenler aracılığıyla öğretilmesi hedeflenmektedir.

Erhan COŞKUN - 3-4

Erhan COŞKUN

NELSUS Vergi Hizmetleri Başkanı

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Ana Bilim Dalı Mali Hukuk Bölümü Yüksek Lisans Programı eğitimini “Vergilendirmede Hukuki Güvenlik İlkesi” konulu tez çalışması ile tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümünde Doktora Eğitimi (AR-GE Teşvikleri-Tez Aşamasında) devam etmektedir. 2011-2016 yılları arasında Vergi Dairesi Başkanlığı yaptı. 2019 yılı sonu itibariyle Vergi Müfettişliği görevinden istifa ederek NELSUS Kurumsal Hizmetler Denetim ve Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ortakları arasında yer aldı.

Saime - Photo3

Av. Saime ATAKAN

İstanbul, New York ve Kaliforniya Barosu Avukatı

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2013’te mezun olmuştur. Uluslararası çifte vergilendirme, tahkim ve sözleşme hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. İstanbul ve Kaliforniya barolarına kayıtlı avukattır. New York barosu resmi kaydı 2022 yılında gerçekleşecektir. Daha çok şirketler hukuku üzerinde deneyim kazanmış ve 2016 yılından beri Amerika’da yaşamaktadır.

Image from iOS

Elif Savaş

Amazon Eğitmeni

Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi döneminde 2012 yılında medya sektörüne adım attı ve ulusal televizyon kanallarında editör, muhabir, spiker ve moderatör olarak görev aldı. Yapmış olduğu televizyon programlarında farklı iş insanları ile yaptığı röportajlar sayesinde ticarete karşı farklı bir bakış açısı kazandı. Değişen ve dijitalleşen geleceğe ayak uydurmak için kariyerini değiştirme kararı alarak öğrenmeye hevesli-mücadeleci kişiliği ile uygun olan e-ticarete yöneldi. İlk adımını e-ticaretin en önemli parçası olan dijital pazarlama ile attı ve 2020 yılında dijital pazarlama uzmanı titrini kazandı. Aynı dönemde ilk Amazon mağazasını açarak dropshipping modeli ile online gelir elde etmeye başladı. Öte yandan FBA- Private Label iş modeli ile ilgili ürün listeleme hizmeti veriyor. Çok iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca biliyor. Şu anda ABD’de kendi şirketini kurarak yeni iş modelleri ile kendini geliştirmeye devam ediyor.

EĞİTİM BİLGİSİ

Suspend ve Hesap Sağlığı

Suspend türleri, appeal hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalar, negatif feedback, A to Z açılması, politika ihlali, siparişle ilgili metriklerle ilgili sorunlar karşısında alınacak aksiyonlar

Süreç Yönetimi

Business Report analizi, buybox algoritması ve buybox alma yöntemleri, kargo takibi, müşteriyle iletişime geçme, olası senaryolar , Amazon’da günlük yapılması gerekenler

Şirket Kurma ve Yasal Süreçler

Amazon sözleşme maddeleri, hukuki açıdan riskli ürün kategorileri, sözleşmenin Amazon tarafından tek taraflı iptali durumu, suspend durumlarının hukuki açıdan değerlendirilmesi, Amazon ile yaşanabilecek uyuşmazlıkların çözüm yolları, şirket kurulumu

Ödeme Alma Yöntemleri

Amazon’dan Payoneer’e aktarılan parayı çekebilmek ve kullanabilmek için alternatif yöntemler, Payoneer ücret ve komisyonları

Vergi Sistemi

Vergi beyanı, çifte vergilendirme sürecini yönetme, Türk vergi sisteminin mevcut işleyişi ve vergilendirme süreci, Amazon Dropshipping yaparken ödenmesi gereken vergiler, kazanç türleri, vergi oranları, mükellef hakları ve sorumlulukları

Yazılımlar ve Ürün Araştırma

Helium10’deki özellikleri efektif kullanma, AmzScout, AmzDrop, Jungle Scout, Keepa, Seller Sprite, Merchant Words, Google Trends gibi araçlardan destek alarak ürün bulma stratejileri, trademark kontrolü, Helium10 Xray, JungleScout chrome eklentileriyle doğru ürüne karar verme

Eğitim sonrası hesap açılışı, panel ayarları kontrolü, ilk siparişi gönderme gibi süreçlerde ekibimizle birlikte ilerlemek isterseniz, eğitmenlerimize ve danışmanlarımıza birebir sormak istediğiniz sorularınızı olursa, ücretli ek hizmetlerimiz ve saatlik danışmanlık hizmetimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.